Strategické deskové hry

Strategické deskové hry jsou hry, které kládou důraz na plánování, rozhodování a taktiku. Hráči musí pečlivě uvažovat o svých tazích a strategiích, často s dlouhodobým výhledem, aby dosáhli vítězství. Tyto hry mohou zahrnovat širokou škálu témat a nastavení, od historických a ekonomických simulací po fantasy a sci-fi světy.

nejprodávanější

 • Catan - Junior
  -10%

  Catan - Junior

  Stanete se pirátským vůdcem ve společenské hře Catan Junior! Budujte doupata, získávejte zásoby a obchodujte s piráty na tomto dobrodružném ostrově. Pro 2 až 4 hráče od 6 let.

 • Catan - rozšíření pro 5-6 hráčů
  -10%

  Catan - rozšíření pro 5-6 hráčů

  Catan - rozšíření pro 5-6 hráčů - strategická desková hra pro 5–6 hráčů od 10 let. Nové figurky a pravidla umožňují stavět kdykoli během hry.

 • Catan - Základní hra
  -10%

  Catan - Základní hra

  Catan - strategická desková hra pro 3–4 hráče od 10 let. Obchodujte, stavte a bojujte o nadvládu nad ostrovem Katan v době objevů. Hra trvá 60–90 minut.

 • Dominion - Pobřeží
  -10%

  Dominion - Pobřeží

  Konečně stojíte na palubě a cítíte tu povědomou vůni moře a soli. Mapu pokladu držíte pevně ve svých rukou a posádce dáváte rozkaz, že je čas vyplout. Jste dostatečně připraveni na piráty a berete vážně zvěsti o bájné lodi duchů?

 • Dostihy a sázky
  -25%

  Dostihy a sázky

  Svět krásných koní i napínavou atmosféru dostihů vnese k vám domů nové vydání již klasické stolní hry Dostihy a sázky. V moderním kabátku se stále skrývají původní pravidla, kdy hráči nakupují stáje a investují do dostihů tak, aby jim přinesly maximum výher. Vítěz musí mít kapku štěstí, promyšlenou taktiku a chuť zariskovat ve správnou chvíli, aby snažení soupeřů ustál až do poslední chvíle.

 • ISS Vanguard
  -10%

  ISS Vanguard

  Epická kooperativní sci-fi hra s desítkami hodin napínavého dobrodružství v cizích mimozemských světech a vzdálených hvězdných soustavách. ISS Vanguard obsahuje: 4 dvojvrstvé desky sekcí, 9 detailních miniatur, 75 unikátních plastových kostek, 20 planetárních desek, 28 kartonových figurek, 36 unikátních obalů na karty posádky, 119 žetonů a ukazatelů, 16 stránková operační kniha, 24 stránková kniha mapy soustav, 40 stránková lodní kniha, 48 stránková kniha pravidel, 112 stránková kniha záznamů, 1 prolog ve formě komiksu, 1 látkový sáček, 1 desky na lodní knihu, 1170+ karet a další komponenty

 • Sequence
  Doporučujeme

  Sequence

  Probuďte v sobě stratéga a natřete to soupeřům ve hře Sequence. Postavte na hracím plánu dvě sekvence, což jsou nepřerušené řady 5 žetonů stejné barvy, a nakráčejte si tak pro sladké vítězství. Hra chytře kombinuje prvky strategické deskovky a nevypočitatelné náhody, která může hrát do karet jak vám, tak vašim protivníkům. Sekvence lze skládat horizontálně, vertikálně nebo úhlopříčně. Hrát můžete jen ve dvou nebo až ve 12 lidech rozdělených do tří týmů. Proto stolní hru Sequence využijete i při větších sešlostech nebo na party s kupou přátel. Balení obsahuje: 1 herní plán, 104 karet Sequence, 6 informačních karet, 45 modrých žetonů, 45 zelených žetonů, 45 červených žetonů.

 • Catan - Námořníci
  -10%

  Catan - Námořníci

  Vítr napíná plachty a před vámi se rozprostírá širé moře. Ke stavbě lodi potřebujete dřevo a vlnu. Lodě se umísťují stejně jako silnice na spojnici dvou šestihranných polí. Vaše lodě mohou plout podél pobřeží, nebo na volném moři. Vyražte na moře k neprobádaným ostrovům! Území katanu je nyní mnohem větší. O jeho rozloze rozhodujete vy! Toto rozšíření obsahuje skládací rám, který je vhodný pro různě velká území jednotlivých scénářů. Už neváhejte! Čeká na vás 11 nových dobrodružství. Postavte loď a vydejte se na moře. Objevujte ostrovní říši Katan. Vymýšlejte si své vlastní scénáře. Toto rozšíření je ideální pro uplatnění vlastní kreativity. K této sadě patří ještě pirátská loď - černá jako smůla. Jistě pro vás bude inspirací. Vytvářejte vlastní scénáře, ať už s piráty nebo bez nich. Autor hry: Klaus Teuber Hru nelze hrát samostatně a je potřeba mít i základní hru Osadníci z Katanu. Hra má nový design.

 • Bossin' Space
  -10%

  Bossin' Space

  Původní česká hra, ve které se společně snažíte zastavit vetřelce z vesmíru a jejich proradného bosse!

 • Catan - Logická hra
  -10%

  Catan - Logická hra

  Dvakrát měř, jednou řež a na zdejším ostrově to platí dvojnásob. Bohatý ostrov Catan je plný surovin vyloženě čekajících na své vytěžení, ale dokážete tyto suroviny přepravit i skrze nebezpečné a odlehlé části ostrova?

 • Catan - Rychlá karetní hra
  -10%

  Catan - Rychlá karetní hra

  Osadníci z Katanu - Rychlá karetní hra je svižná hra s novými dobrodružstvími z ostrova Katan. Na Katanu se nikdy nestavělo tak rychle jako teď. Vesnice rostou jako houby po dešti a co chvíli vznikne nové město. Kdo si nepospíší, může na ovládnutí Katanu zapomenout! V této hře jde o to, abyste co nejlépe využili své suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet. I když znáte velké Osadníky z Katanu, tahle hra vás bude také bavit. Sice je v mnohém zjednodušená, ale je svižná a dobře promyšlená. A pozor, když dáte dohromady 2 tyto hry, můžete Osadníky hrát i v 6 hráčích. Hra obsahuje: 110 karet: 67 karet surovin, 42 stavebních karet (včetně rytíře, rozvoje města, přehledových karet), kartu osudu a pravidla.

 • Catan - Úsvit lidstva
  -10%

  Catan - Úsvit lidstva

  Objevujte svět! Rozvíjejte svůj kmen a vydejte se na cestu, při níž prozkoumáte celou Zemi. Sbírejte dosud neznámé plody a lovte velká zvířata.

 • Catan Junior - Na cesty
  -10%

  Catan Junior - Na cesty

  Země na obzoru! Objevujte ostrovy, shromažďujte zásoby a stavte pirátská doupata, ale pozor na černého piráta. Kdo z vás se stane nejmocnějším pirátem?

 • Catan Kompakt
  -10%

  Catan Kompakt

  Cestovní dobrodružství na ostrově Katan! Catan Kompakt je strategická desková hra vhodná pro 2–4 hráče od 10 let. Zábava na více než 60 minut, kde soutěžíte o nadvládu nad ostrovem Katan kdekoli a kdykoli.

 • Catan: Kniha Hádanek
  -10%

  Catan: Kniha Hádanek

  Netradiční zábava ze světa Catanu! Catan: Kniha Hádanek je strategická desková hra vhodná pro 1 a více hráčů od 12 let, s dobou hraní více než 15 minut. Podmaněte si nový způsob objevování Katanu plný hádanek a dobrodružství.

 • Dva bratři
  -10%

  Dva bratři

  Strategická plánovací hra pro dva od českého autora.

 • Expedice - hra ze světa Scythe
  -10%

  Expedice - hra ze světa Scythe

  Nová samostatně hratelná hra ze světa Scythe poháněná kartami ve spojení s pokládáním pracovníků a kombinací efektů.

 • Gloomhaven: Lví chřtán - dobrodružná hra
  -10%

  Gloomhaven: Lví chřtán - dobrodružná hra

  Ponořte se do epického světa s Gloomhaven: Lví chřtán, tato hra vás zavede do rozsáhlého fantasy světa, kde jako ostřílení žoldnéři prožijete napínavé dobrodružství plné taktických soubojů, zapeklitých rozhodnutí a nečekaných zvratů.

 • ISS Vanguard - Osobní složky
  -10%

  ISS Vanguard - Osobní složky

  Rozšíření Osobní složky pro hru ISS Vanguard přináší osobní příběhy pro všech 90 členů posádky. Hra ISS Vanguard - Osobní složky obsahuje: 1 kniha Osobních složek, 90 veteránských karet

 • Jan Žižka: Medieval
  -10%

  Jan Žižka: Medieval

  Dobrodružná desková hra na motivy historického velkofilmu o životě nejznámějšího českého vojevůdce. Hra také obsahuje systém přesvědčení. Vaše činy mají dopady, které se nemusí všem členům vaší družiny zamlouvat. Ucházet se budete i o přízeň panovníků – Václava a Zikmunda.

 • Robinson Crusoe
  -10%

  Robinson Crusoe

  Robinson Crusoe: Strategická desková hra plná dobrodružství pro 1 až 4 hráče od 12 let, s dobou hraní více než 120 minut. Ponořte se do atmosféry „Prokletého ostrova” a přežijte společně nástrahy a dobrodružství!

 • Rudý úsvit
  -10%

  Rudý úsvit

  Vstupte do světa budoucnosti ve hře Rudý úsvit, inspirované knižní sérií Pierce Browna, v níž je dystopická společnost rozdělená do 14 kast rozlišených podle barev.

 • Scythe - Invaze z dálek
  -10%

  Scythe - Invaze z dálek

  Invaze z dálek je první rozšíření pro hru Scythe. Přináší zejména dvě nové frakce - klan Albion a šogunát Togawa - které umožňují hrát původní hru až v 7 hráčích.

 • Scythe - Nová setkání
  -10%

  Scythe - Nová setkání

  Malé rozšíření pro hru Scythe přináší nové karty setkání pro zvýšení variability.

 • Scythe - strategická hra
  -10%

  Scythe - strategická hra

  Strategie a dobrodružství čekají v Scythe, deskové hře z období meziválečné Evropy, kde se pět mocností snaží ovládnout rozpadající se impérium. Staňte se vůdcem jedné z frakcí a bojujte o teritorium, zdroje a technologickou převahu.

 • Siegestorm - Serafie
  -10%

  Siegestorm - Serafie

  Rozšíření pro hru Siegestorm přinášející novou frakci pro hru hráče proti hráči.

 • Siegestorm - Styxie
  -10%

  Siegestorm - Styxie

  Rozšíření pro hru Siegestorm přinášející novou frakci pro hru hráče proti hráči.

 • Siegestorm: Mraziví obři
  -10%

  Siegestorm: Mraziví obři

  Mraziví obři přicházejí! Nová frakce pro karetní hru Siegestorm.

 • Tainted Grail: Pád Avalonu
  -10%

  Tainted Grail: Pád Avalonu

  Napínavá kooperativní hra z prostředí artušovské mytologie, s propracovaným příběhem, který jste v deskových hrách dosud nezažili!

 • This War of Mine Desková hra
  -10%

  This War of Mine Desková hra

  This War of Mine je hra na motivy oceňované počítačové hry vytvořené týmem 11 Bit Studios. Přenese vás do města v obležení, inspirovaného Sarajevem. Ne však v roli vojáka, ale v roli civilisty.

 • Unmatched - Robin Hood vs Bigfoot
  -10%

  Unmatched - Robin Hood vs Bigfoot

  V bitvě není rovných protivníků! Svižná soubojová hra, která proti sobě postaví nečekané soupeře.

 • Unmatched Dobrodružství - Úžasné příběhy
  -10%

  Unmatched Dobrodružství - Úžasné příběhy

  Unmatched Dobrodružství navazuje na sérii her Unmatched a přináší do hry nový kooperativní prvek.

 • Unmatched Marvel: King & Country EN
  -10%

  Unmatched Marvel: King & Country EN

  Čtvrtá sada Unmatched ze světa Marvelu obsahuje hrdiny Black Panther, Winter Soldier a Black Widow. Hra je v anglickém jazyce a neobsahuje česká pravidla.

 • Unmatched: Souboj legend - společenská hra
  -10%

  Unmatched: Souboj legend - společenská hra

  Společenská hra nabízí intenzivní zážitek plný strategie a nečekaných soubojů. Je ideální pro hráče, kteří si užívají rychlé a taktické hry, a zároveň ocení možnost přizpůsobit si hru podle vlastních představ.

 • Unmatched: Souboj v mlze
  -10%

  Unmatched: Souboj v mlze

  Svižná strategická hra Unmatched - Souboj v mlze je o soubojích nečekaných protivníků.

 • Vampire: The Masquerade - Vendeta
  -10%

  Vampire: The Masquerade - Vendeta

  Vampire: The Masquerade - Vendeta je asymetrická karetní hra plná strategie, blafování a dedukce.

Klíčové aspekty strategických deskových her:

 1. Rozhodování: Hráči musí činit důležitá rozhodnutí, která mají bezprostřední i dlouhodobé důsledky pro průběh hry.
 2. Plánování: Úspěch často vyžaduje promyšlené plánování kroků vpřed, s přihlédnutím k možným akcím soupeřů.
 3. Taktika a strategie: Hry zdůrazňují význam taktické adaptability a strategického myšlení. Hráči musí vyvíjet a přizpůsobovat své strategie na základě vývoje hry.
 4. Minimální vliv náhody: Ačkoli mohou být některé strategické hry ovlivněny prvkem náhody, například hodem kostkou nebo tahem karet, rozhodnutí hráčů a jejich strategie mají obvykle mnohem větší vliv na výsledek hry.
 5. Interakce: Mnoho strategických her zahrnuje významnou míru interakce mezi hráči, ať už ve formě obchodu, diplomacie, konfliktu nebo spojenectví.
 6. Komplexita a hloubka: Tyto hry jsou často komplexnější a nabízejí větší hloubku než jiné typy deskových her, což znamená, že se mohou hrát opakovaně bez pocitu opakování.

Příklady populárních strategických deskových her zahrnují širokou škálu stylů a témat, od budování civilizací, přes ekonomické simulace, až po vojenské a dobrodružné hry. Díky této rozmanitosti si může každý najít hru, která mu nejvíce vyhovuje, ať už hledá komplexní strategickou výzvu nebo hru s lehčí strategickou komponentou pro rodinné hraní.

 • Jsme přímí dovozci od výrobce Z výrobny přimo k vám
 • Prémiová kvalita produktů dbáme na kvalitu produktů
 • 100% spokojenost ověřeno zákazníky, heureka.cz
 • Rychlá expedice Patříme mezi nejrychlejší na trhu
Naposledy koupil/a Petra Dřevěné šachy Ambassador De lux

Spolupracujeme: Zahradní slunečník