Návod na použití vodní fontány Seliger

Všechny námi nabízené fontány od společnostni Seliger fungují na principu vodní pumpy tedy čerpadla, díky kterému cirkuluje voda ve fontánce. Čerpadlo pohání vodu ze spodní misky směrem na horu horním dílem fontánky z které voda teče následně po povrchu horního dílu fontánky dolů zpět do mísy.
 

Všechny fontánky mají kompletní technologii s čerpadlem a adaptérem do sítě.

U fontán, která mají osvětlení je vypínač s 3 pozicemi:

  1. pozice je zapnutá pumpa
  2. střední pozice vše je vypnuto
  3. pozice je zapnutá pumpa + osvětlení svítí

Před složením fontánky je u čerpadla možnost upravit rychlost průtoku vody. Tento regulátor je obvykle na čerpadle v červené barvě. Před zapojením do sítě používejte prosím pouze zdroj pro fontánku určený - viz informace na obalu od výrobce. Každé čerpadlo má v krabičce přiložený nástavný (většinou černý) díl redukce k připojení hadice s čerpadlem.

Po sestavení Vaší fontánky podle obrázkového návodu dříve, než zapojíte adaptér do sítě, nalijte vrchem do fontánky vodu až po horní okraj nádoby na vodu. Čím více vody nalijete, tím lépe. Vodu pravidelně dolévejte aby nebylo čerpadlo hlučné.

Pokud máte vodu tvrdou je nezbytné používat buď vodu přefiltrovanou z vodní konvice s technologií proti vápenité vodě. Nebo destilovanou vodu, kterou ale nesmějí z fontánky pít vaši domácí mazlíčci!

Pro dlouhodobý chod fontánky s čistou vodou doporučujeme fontánu a čerpadlo pravidelně čistit ve slabém roztoku octové vody. Doporučujeme po 1- 2 měsících v provozu příp. dle potřeby i dříve fontánku rozebrat a umýt. V případě vápenitých usazenin z tvrdé vody doporučujeme ponořit čerpadlo do octové vody na noc. Po té čerpadlo zapnout v octové vodě na necelou minutu a následně celé pečlivě vyčistit od případných nečistot jemným kartáčkem.

Na všechny námi nabízené fontánky od společnosti Seliger, vodní stěny v případě potřeby zajistíme náhradní díly (kromě dílů modelů, které již nemá výrobce v nabídce).

Přejeme Vám mnoho spokojenosti, pohody a relaxace.

 

Spolupracujeme: Zahradní slunečník